• Emergjenca

    +381 38 500 600
  • Lagjia e spitalit

    Prishtine, 10000
  • I hapur

    24/7

Abonohu për tu njoftuar me lajmet e fundit

Lajmet e fundit

Infermierët e FSK përfundojnë misionin 30 ditor në ofrimin e shërbimeve në klinikat COVID të QKUK-së

Dymbëdhjetë infermierë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) kanë përfunduar misionin e tyre 30 ditësh në ofrimin e shërbimeve shëndetësore për pacientët me COVID në Klinikën Infektive, Pulmologjisë dhe Mjekimin Intnesiv Qendror Covid të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Mirënjohje dhe falënderim për Ambasadorin italian dhe Komandantin e KFOR-it

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, i shoqëruar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë pritur sot në takim Ambasadorin italian në Kosovë, z. Nicola Orlando dhe z. Michele Risi, Komandant i KFOR-it në Kosovë.

Drejtori Krasniqi priti në takim Kryeministrin Avdullah Hoti

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka pritur në takim sot Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti. Në takim ishin prezent edhe drejtorët e klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Spitalet