• Emergjenca

    +381 38 500 600
  • Lagjia e spitalit

    Prishtine, 10000
  • I hapur

    24/7

Përurohet Spitali i ri Kirurgjik i Fëmijëve në QKUK

Spitali ështē donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Në ceremoninë e përurimit të Spitalit Kirurgjik Pediatrik në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, morën pjesë presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, drejtori i Departamentit të Shëndetësisë në Abu Dhabi, Sheikh Abdulla bin Mohammed bin Butti Al Hamed, ministri i Shtetit, Dr. Maitha bint Salem Al Shamsi, ambasadorja e Emirateve të Bashkuara Arabe në Republikën e Kosovës, Nabila Alshamsi, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ish-presidentja Atifete Jahjaga, kryesuesja e Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Agreta Gecaj- Gashi, drejtori SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, si dhe zyrtarë të tjerë shëndetësorë, mjekë e infermierë. Më poshtë mund të shikoni fotografitë e ceremonisë së mbajtur gjatë përurimit.

Fotografite e bashkangjitura